Pisarze-amatorzy

Forum dla pisarzy-amatorów, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania w gronie sobie podobnych.


#1 16-10-2012 11:32:46

 devilish89

Moderator

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 13-10-2012
Posty: 22
Punktów :   

Piękna chwila z mego życia

To zadanie polega na tym, aby opisać swoją najpiękniejszą chwilę ze swojego życia.  Opisz to przynajmniej w 10 zdaniach. Nie za długich i nie za krótkich. Przy tym poćwiczysz sobie sztukę pisania i składania zdań. Możecie ją trochę ubarwnić w jakiś sposób.

Na przykład:



Poniedziałek, pierwszy dzień ferii zimowych. Zaczyna się zimowisko, na które się wybieram. Ale jeszcze trzeba poprowadzić z rana zajęcia dla dzieciaków w miejscowym Ośrodku Kultury. Z wielkim uśmiechem spakowałam się i ruszyłam do O.K. W połowie zajęć koleżanka dostała SMS-a, że ma przynieść pewne rzeczy na miejsce zimowiska.  W raz z moją koleżanką Pauliną poszłyśmy zanieść te rzeczy, a że nie było to daleko to poszłyśmy tak jak stałyśmy, czyli w samych bluzach. Kiedy dotarłyśmy do miejsca, przywitało mnie dużo znajomych osób, z którymi się dawno nie widziałam. Oczywiście nie obeszło się bez dostania małej zrypki za to w jakim stroju tu dotarłyśmy. Po zajęciach z dzieciakami, czas na rozkręcenie naszego zimowiska na całego. Zaczyna się apel- nikt go nie lubi, ale jak mus to mus i trzeba iść. Zaczynają się skargi, wnioski, zażalenia, zakochani, odkochani, raport i raport karny do wystąpienia. Wychodzi druhna, która miała zastępować drużynowego. Po chwili całe zimowisko śpiewa " Sto Lat". W wielkim szoku stoję, gdy wszyscy się mi przyglądają. Okazało się, że zapomniałam o swoich urodzinach. To były moje najpiękniejsze urodziny, które kiedykolwiek przeżyłam.

Offline

 

#2 13-02-2014 21:49:44

 Villemo

Nowo narodzony

Zarejestrowany: 13-02-2014
Posty: 2
Punktów :   

Re: Piękna chwila z mego życia

To był piękny poranek. Po raz pierwszy raz w życiu słońce uśmiechało się tylko dla mnie. Leżąc wpatrywałam się w światełka wpadające przez szklane drzwi, a uciekające po drewnianej podłodze. Nie mogłam w to wszystko uwierzyć. Tuż za moimi plecami był on, wklejony w kształty mojego ciała, jeszcze oddany w objęcia Morfeusza, oddychał dość ciężko po bardzo długiej nocy - naszej nocy. Nie potrafię opisać tego stanu i euforii, którą czułam w każdym koniuszku moich palców. Byłam wybraną spośród miliarda innych, bo to właśnie mi było dane usłyszeć te dwa magiczne słowa od człowieka, który teraz przy mnie spał. Myślałam tylko o tym, by ten moment trwał i był mogła zatopić się w jego wieczności. Nagle tą magiczną chwilę przerwał jakiś szept:
-Dzień dobry-powiedział.
-Dzień dobry-odpowiedziałam z uśmiechem na twarzy, którego nie był w stanie zauważyć, lecz z łatwością mógł usłyszeć.
Nie zastanawiając się nad tym co mówię, a pozwalając jedynie słowom płynąc prosto z serce spytałam:
-Czy potrafisz sobie wyobrazić mnie jako nieodłączną część poranków przez resztę dni swojego życia?
-Potrafię.-wystarczyło. Nigdy w moim życiu nic mnie tak nie poruszyło jak to jedno słowo wypowiedziane w pół śnie przez człowieka, którego kochałam całym sercem, który był mi wszystkim, co dla mnie drogie.
-Ja też-wtulona zamknęłam powieki, by rozkoszować się tym pierwszym porankiem - jednym z wielu...

Ostatnio edytowany przez Villemo (13-02-2014 21:52:51)


Bo ty i ja, Silje, jesteśmy jak drzewo rozcięte na dwoje. I jeżeli się go na powrót nie złoży, drzewo umrze. – Margit Sandemo.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotels KrĹĄan mc pb wynagrodzenie za pracę busy Passau